Ceny nieruchomości we Wrocławiu

Ceny mieszkań we Wrocławiu, podobnie jak w wielu innych dużych, polskich miastach od kilku lat utrzymują się na niezmiennym- wysokim poziomie. Wpływ na to ma wiele czynników. Po pierwsze ciągły napływ nowych mieszkańców z ościennych miejscowości. Przeprowadzają się oni za pracą, lepszymi perspektywami itp.

Kolejną grupą mającą bardzo istotny wpływ na obraz rynku nieruchomości są osoby kupujące mieszkania na wynajem. Ponieważ miasta akademickie zawsze przyciągały i będą przyciągać, studentów, którzy muszą gdzieś mieszkać, rynek mieszkań pod wynajem w ostatnich kilkudziesięciu latach bardzo się rozwinął. Ponieważ zarówno osoby pracujące, wynajmujące mieszkania, jak i studenci- oczekują coraz lepszych standardów, a także większej prywatności – dużą popularnością cieszą się kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe.

Na rynku najczęściej poszukiwane są mieszkania nowe, zlokalizowane w pobliżu pętli komunikacyjnych.

Popularne dzielnice Wrocławia

Ceny mieszkań we Wrocławiu oczywiście zależą od lokalizacji. Niezmiennie wielkim zainteresowaniem cieszą się mieszkania w Krzykach we Wrocławiu. Chociaż nie jest to tania dzielnica, posiada bardzo dobrą infrastrukturę oraz dobrą komunikację.

Niezależnie czy posiadamy własne auto czy też poruszamy się komunikacja miejską na Krzykach nie będziemy mieć ani problemu z miejscem parkingowym ani z wyborem środka komunikacji miejskiej.

Inna bardzo popularną dzielnicą, szczególnie lubianą przez studentów jest oczywiście Śródmieście. Bliskość miejsc rozrywki oraz uniwersytetów sprawia, że mieszkania w Krzykach we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością i nawet pomimo pewnych niedogodności wiele osób poszukuje mieszkania właśnie w tej okolicy.

Comments are closed.