Czy warto zatrudnić dyrektora finansowego?

CFO to bez wątpienia najważniejsze stanowisko zarządcze w dziale finansów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nad zatrudnieniem dyrektora finansowego, ale nie wiedzą jeszcze czy jest to słuszna decyzja.

Dlaczego warto?

Dyrektorzy finansowi pomagają w podejmowaniu kluczowych decyzji, dlatego też w wielu przypadkach warto jak najbardziej skorzystać z ich wsparcia. To właśnie dyrektorzy finansowi bardzo wnikliwie i systematycznie analizują wyniki naszej firmy. Wskazują oni także te miary, które dokładnie ilustrują w którym kierunku rozwija się nasza firma. Jeżeli nie mamy zielonego pojęcia skąd biorą się pozytywne lub negatywne zmiany w poszczególnych wynikach finansowych, to jest to wyraźny sygnał, że pora na zatrudnienie dobrego dyrektora finansowego. Warto wspomnieć także i o tym, że doświadczeni fachowcy są w stanie błyskawicznie wychwycić ważne trendy biznesowe, dzięki którym nasza firma może zdobyć olbrzymią przewagę na rynku.

CFO a spokój zarządzania firmą

Jedną z największych zalet zatrudnienia doradcy finansowego jest przede wszystkim to, że zapewnia on spokój zarządzania firmą. Większość przedsiębiorców analizując swoją firmę patrzy jedynie wstecz, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Aby przedsiębiorstwo mogło sprawnie funkcjonować niezbędne jest prognozowanie i przygotowanie budżetu na kolejne lata. Bez tych czynności bardzo trudno jest zapewnić firmie stabilną pozycję na rynku i duży spokój. CFO bardzo dobrze posługuje się wszystkimi dostępnymi narzędziami i dobrze zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób należy zbierać dane do prognoz na najbliższe lata. To właśnie dzięki dyrektorowi finansowemu można zapewnić swojej firmie płynność finansową. Jego wsparcie może okazać się bardzo przydatne także podczas różnego typu negocjacji. Nie można zapominać również i o tym, że CFO posiada niezbędna narzędzia, które umożliwiają pilnowanie gotówki. Z praktycznego punktu widzenia to właśnie to zadanie jest jego głównym zajęciem.

Comments are closed.