siec wsparciaKażdy może się włączyć w budowę nowej ekonomii na swój sposób zgodnie ze swoimi pasjami i talentami. Sieć wsparcia jest dla ludzi, którzy chcieliby w jakiś sposób wesprzeć rozwój nowej ekonomii i sami coraz mocniej w niej zaistnieć. Jest to możliwość dla wielu ludzi, aby dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju innych przedsięwzięć, z których wszyscy mogą skorzystać.

Nowe przedsięwzięcia zawsze potrzebują wiele wsparcia w tym trudnym początkowym okresie. Często członkowie małych zespołów nie potrafią lub nie mają czasu, żeby pokryć wszystko co jest potrzebne do rozwoju. Jeśli już decydują się na usługi zewnętrzne to także potrzebują, żeby ktoś im doradził co powinni zrobić lub być może sam zrobił to przy minimalnych kosztach. Pomoc przy grafice, filmie, dźwięku czy stronie internetowej jest bardzo popularną potrzebą. Nowe przedsięwzięcia potrzebują też często bardzo specyficznej usługi, przedmiotów lub narzędzi i możliwość zwrócenia się do kogoś kto „to czuje” i może w jakikolwiek sposób pomóc jest naprawdę nieoceniona.

Kolejną bardzo ważnym rodzajem pomocy jest informacja zwrotna w postaci swojej opinii. Nowe projekty opierają się często na niezweryfikowanych założeniach dotyczących np. grupy docelowej, kanałów dotarcia, potrzebnej funkcjonalności czy komunikacji. Aby sprawnie się rozwijać w odpowiednim kierunku takie projekty potrzebują weryfikacji tych założeń pytając się o zdanie innych ludzi. Być może na pierwszy rzut oka nie wydaje się to trudne, ale często ważne jest, aby dotrzeć do różnych grup zamiast do swoich najbliższych znajomych, a poza tym zdobywanie opinii innych jest czasochłonne. Pomoc poprzez wypełnianie ankiet czy uczestniczenie w dyskusjach i testach jest bardzo ważna. Często także nowe projekty potrzebują pewnej grupy beta testerów, którzy staną się pierwszymi użytkownikami i promotorami przedsięwzięcia. Taka pomoc jest bardzo dobrym sposobem, żeby wiedzieć co „w trawie piszczy” i mieć wpływ na rozwój nowych przedsięwzięć.

Nowe przedsięwzięcia stale potrzebują rąk do pracy. Zazwyczaj są też na szybkiej ścieżce wzrostu przez co w ciągu kolejnych paru lub parunastu miesięcy będą potrzebowali zatrudnić nowe osoby. Znalezienie odpowiednich ludzi do zespołu wcale nie jest łatwe. Dlatego też w ramach sieci wsparcia chcemy promować 2-6 miesięczne staże/wolontariaty na ćwierć lub pół etatu. Z jednej strony będzie to z pewnością duża pomoc dla zespołu i możliwość znalezienia właściwych osób do zespołu w dłuższym terminie. Z drugiej strony dla osób zgłaszających się jest to możliwość zaangażowani się w wartościowe przedsięwzięcie „po godzinach” z perspektywą podjęcia „sensownej” pracy. Jest to z pewnością bardzo atrakcyjna możliwość dla wielu osób, którzy nie mają własnego projektu lub których sytuacja życiowa akurat do tego modelu pasuje. Jest to pomost, który pozwoli właściwym ludziom zacząć pracę w nowej ekonomii.menotrzy wsparciee

Sieć wsparcia jest swojego rodzaju platformą koordynującą. Z jednej strony z perspektywy projektów znaleźć osoby do pomocy, a z drugiej ciężko także znaleźć kogoś kto potrzebuje dokładnie takiej pomocy jaką możemy czy chcielibyśmy dać. Koordynacja oszczędza obydwu stronom czas, znajduje najlepsze możliwości i zmniejsza ryzyko nieudanej współpracy.

Co dalej?

Wypełniając formularz możesz zadeklarować jak chcesz się włączyć do sieci wsparcia. Jako Sieć Sensownego Biznesu znamy wiele„sensownych” przedsięwzięć i dokładnie wiemy czego potrzebują. Dzięki temu poprosimy Was o pomoc lub połączymy Was z zespołami w odpowiednim momencie i kontekście. Z pewnością stworzenie sprawnie działającego systemu wymaga czasu, więc prosimy o cierpliwość. Z czasem chcemy, żeby sieć wsparcia stała się platformą internetową, gdzie rola Sieci Sensownego Biznesu jako koordynatora się zmniejszy i cały proces będzie zdecentralizowany.

DOŁĄCZ DO SIECI