zmienia sie00Chcemy wspólnie rozmawiać o wszystkim co jest związane z nową ekonomią. Zależy nam na tym, aby łączyć ludzi poprzez rozmowę, rozważać różne opinie, wspólnie tworzyć wizję i rozpowszechniać informacje o nowej ekonomii. Zależy nam na włączeniu do dyskusji wszystkich liderów zmian, innowatorów i wszystkich innych osób chcących aktywnie współtworzyć wspólną rzeczywistość. Chcemy łączyć środowiska kreatywne, alternatywne, startupowe, organizacje pozarządowe, dziennikarzy, dyrektorów, managerów oraz innych biznesowych innowatorów.

Zmienia Się świadomość. Firmy i NGOsy, twórcy i startupowcy, pracownicy i konsumenci zmieniają swoje postawy i priorytety. Moc tej zmiany leży w jej masowości. Z perspektywy jednego człowieka być może nie są one, aż tak gigantyczne jednak, gdy „połączymy kropki” możemy zobaczyć wiele ważnych przeplatających się trendów. Jednym z nich jest np. niezauważany jeszcze powszechnie skutek kryzysu finansowego jakim jest kryzys sensu. Spowodował on wiele przewartościowań. Ludzie odkrywają m.in jak bardzo są zależni od przyrody i lokalnych społeczności. Zyskują także na znaczeniu rozwiązania stawiające na długoterminowość i współpracę.

Z drugiej strony powstają zupełnie nowe możliwości. Media społecznościowe, crowdsourcing, crowdfunding, ekonomia współdzielona, przedsiębiorczość społeczna, ruch zrób-to-sam, druk 3D, open-source, lean startup, smart cities to tylko wierzchołek góry lodowej. Jest cały szereg technologii, ruchów i  innowacji, które diametralnie zmieniają nasze możliwości współpracy, tworzenia, komunikacji i nauki. Tworzą nie tylko nowe miejsca pracy, a także zupełnie nowe modele biznesowe, rynki i ścieżki kariery. Dostęp do wiedzy, finansowania, kontaktów czy innej ogromnej ilości zasobów jeszcze nidgy nie był tak łatwy. Na każdym poziomie – człowieka, firm, społeczności, społeczeństwa czy ludzkości zmiany te odblokowują ogromne pokłady kreatywności.

Co najważniejsze wszystkie te zmiany w świadomości, zmiany społeczne, nowe technologie, ruchy i innowacje przeplatają się i oddziałują między sobą tworząc synergię i potęgując się. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach mnożących się możliwości i wyborów. Jest to ważne dla każdej osoby jako jednostki, obywatela, konsumenta, przedsiębiorcy i pracownika. Warto dyskutować o tym jaką przyszłość chcemy tworzyć.akcelerac

Chcemy to robić na trzy sposoby. Cykliczne wydarzenia Zmienia Się! są najlepszą możliwością, aby stworzyć przestrzeń do łączenia różnych środowisk i rozmowy. Podczas nich będzie kładziony nacisk na współtworzenie programu oraz nieformalną atmosferę sprzyjającą swobodnej wymianie zdań. Będą to także wydarzenia najbardziej medialne i pozwolą one na włączenie do dyskusji ludzi najmniej powiązanych z nową ekonomią oraz po prostu zwiększenie w społeczeństwie świadomości zmian związanych z nową ekonomią. Po drugie chcemy organizować webinary i debaty online rozmawiając na szereg ważnych tematów. Będzie to możliwość dla osób zainteresowanych nową ekonomią, aby pogłębić swoją wiedzę oraz poznać różne stanowiska i wypracować swoje. Po trzecie od początku 2014 r. startujemy z portalem/blogiem na którym będą publikowane artykuły i opinie dotyczące nowej ekonomii. Będzie to swojego rodzaju zbiór wiedzy, wiadomości i opinii o wszystkim co jest związane z fundamentalnymi zmianami, które przychodzą poprzez rozwój nowej ekonomii.