Co powinny obejmować usługi spedycyjne?

Bez wątpienia import towarów spoza Unii Europejskiej to karkołomne wyzwanie, które wymaga kompleksowego działania. W związku z tym zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy spedycyjnej. Decydując się na wsparcie ze strony firmy zewnętrznej można liczyć na optymalizację kosztów dostawy oraz na zwiększenie jej fizycznego i prawnego bezpieczeństwa!

Kompleksowa obsługa

Profesjonalna firma spedycyjna powinna być w stanie zagwarantować wszystkie usługi powiązane z importem towarów spoza UE. W praktyce oznacza to, możliwość zaproponowania usług nie tylko z zakresu spedycji, ale również logistyki, zakresu usług celnych i doradztwa. O czym jeszcze warto wiedzieć?

firma przewozowa

Spedycja i logistyka

Na optymalizację kosztów transportu wraz ze zwiększeniem jego bezpieczeństwa i szybkości dostawy można liczyć jedynie w sytuacji, gdy spedycja daje dostęp do wszystkich środków transportu tj. transportu drogowy, morskiego, kolejowego, lotniczego. Ponadto powinna ona również funkcjonować jako firma logistyczna. W związku z tym w ofercie przedsiębiorstwa powinny znaleźć się usługi dystrybucji oraz magazynowania.

W pierwszym przypadku oznacza to możliwość dostarczenia zamówionego towaru bezpośrednio do klienta, niezależnie od kraju dostawy. W przypadku usługi magazynowania powinna być to usługa dostępna niezależnie od kategorii importowanego towaru oraz od jego stanu prawnego. Oznacza to, że firma logistyczna/ spedycyjna musi również zagwarantować dostęp do składu celnego, magazynu tymczasowego składowania oraz do usług ze strony agencji celnej. Sprawdź https://logit.com.pl/.

Comments are closed.