Gry tematyczne – sposób na integrację

Gry tematyczne to idealny sposób na integrację w firmie. Poprzez wspólną zabawę pomagają oderwać się od codziennych tematów związanych z pracą. Podczas wspólnej zabawy pracownicy, skupiają się na grze, zaczynają współpracować i rozmawiać na tematy niezwiązane z pracą.

Zalecenia co do organizacji gier tematycznych

Gry tematyczne powinny mieć miejsce poza miejscem pracy, tak by łatwiej było zapomnieć o codziennych obowiązkach. Warto jest więc skorzystać np. z opcji jednodniowego wyjazdu, do którego pracownicy odpowiednio się przygotują. Podczas takiego wyjazdu pracownicy non stop spędzają czas wspólnie, razem podróżują razem jedzą i razem się bawią. Dobrze jak organizacją takiego eventu zajmuje się specjalistyczna i doświadczona firma np. ta tutaj. Dzięki czemu to, co wydarzy się podczas integracji do końca, będzie niespodzianką. Taka firma ma już przygotowaną listę gier, z których możemy skorzystać, lub na specjalne zamówienie może wymyślić coś pod daną branżę. Po takiej grze zazwyczaj organizowana jest wspólna impreza, podczas której pracownicy mogą popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi lub wokalnym podczas karaoke. W obecnych czasach coraz częściej można spotkać się również z integracją pracowników online.

gry tematyczne

Budowa marki

Wspólny wyjazd i zabawa przyczyniają się do integracji pracowników. To natomiast pozytywnie wpływa na ich poczucie powiązania z firmą. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że pracownik wypoczęty i zintegrowany z zespołem może dać z siebie więcej w pracy i będzie chciał związać się z nią jak najdłużej.

Comments are closed.