Skuteczna segregacja dokumentów – porządkujące artykuły biurowe

Pośród niezbędnych artykułów biurowych szczególne miejsce zajmuje wyposażenie do segregacji i prezentacji dokumentów. Nieporządek w formularzach czy fakturach jest niedopuszczalny – generuje duże straty czasu, gdy trzeba odszukać konkretny dokument. Dlatego hurtownie i sklepy z wyposażeniem biurowym oferują liczne artykuły, które pomogą przechowywać papierowe materiały w sposób zorganizowany.

Podstawowe artykuły biurowe – segregatory i teczki

Podstawą dobrze zorganizowanego biura są teczki i segregatory na dokumenty. Kartonowe teczki opatrzone opisem zawartości pozwalają pogrupować arkusze i nie zajmują dużo miejsca na półce. Bardziej wytrzymałą opcją są teczki polipropylenowe. Oprócz tradycyjnych teczek na gumkę, dostępne są modele zamykane na zatrzask lub rzep.

Jeśli zależy nam na wygodnym przeglądaniu zawartości, segregatory sprawdzą się lepiej niż teczki. Ich pojemność może być bardzo duża, a sztywna okładka chroni przed uszkodzeniami. Do korzystania z segregatorów potrzebny będzie zapas foliowych koszulek.

Dodatkowe pomoce przy archiwizacji

artykuły biurowe

Dodatkową pomocą w oznaczaniu i odszukiwaniu zawartości teczek i segregatorów będą plastikowe znaczniki do kartek lub kolorowe przekładki. Do prezentacji umów, akt i materiałów reklamowych przydadzą się ofertówki i skoroszyty.

Inne artykuły biurowe przydatne w archiwum to pudła archiwizacyjne. Dzięki nim można przechowywać i transportować wiele segregatorów jednocześnie. Te i inne artykuły biurowe zamówisz online ze sklepu BiurFan.

Comments are closed.