JAK ARCHIWIZOWAĆ DOKUMENTY O RÓŻNYCH FORMATACH?

CZY TECZKI NA DOKUMENTY MOGĄ USPRAWNIĆ PRACĘ BIURA?

Działalność administracyjna każdej firmy opiera się na obiegu i gromadzeniu szeregu pism, dokumentów finansowych, akt osobowych i różnego typu zaświadczeń. Nie wszystkie nadają się do przechowywania w segregatorach, ze względu na niestandardowe rozmiary kartek. Aby zarchiwizować tematycznie te o różnych formatach, najlepiej jest wykorzystywać teczki biurowe.

Jakie są rodzaje teczek?

Praktyczne w użytkowaniu teczki na dokumenty (https://www.biurfan.pl/teczki-cat-328) mogą być wykonane z kartonu lub ze sztywnej folii. Różnią się między sobą nie tylko rodzajem tworzywa, ale też formatem lub sposobem zamknięcia. Teczka na zbiór dokumentów niewymiarowych może być:

teczka

– kartonowa A4 w kolorze naturalnym, wiązana za pomocą tasiemek,

– kartonowa A4 lakierowana, zabezpieczona gumką,

– z folii transparentnej, kopertowa, zapinana na zatrzask,

– A4 z kolorowego kartonu, z uchwytami do zawieszania w szufladzie.

Szerokie zastosowanie

Teczki papierowe

Kartonowa teczka na dokumenty  ma wewnątrz trzy zakładki, uniemożliwiające wypadanie luźnych kartek. Nie wysuną się z niej zdjęcia ani podręczne zapiski. Teczka z tektury, o poszerzonym grzbiecie, pomieści gruby plik wielostronicowego dokumentu. Wiązanie lub gumka biegnąca wzdłuż teczki, skutecznie zabezpieczają jej zawartość. Lakierowane teczki na dokumenty są dostępne w wielu kolorach.

Teczki plastikowe

Bardzo praktyczne są teczki kopertowe z przejrzystej folii, z zatrzaskowym zapięciem. Ich zawartość jest widoczna nawet bez otwierania, więc nie wymagają napisów ani naklejek. Można w nich gromadzić druki L4, rachunki i bilety z rozliczenia delegacji. Teczki ze znajdującą się na ich szerszej krawędzi perforacją, mogą być wpięte do segregatora.

Comments are closed.