Lokale użytkowe dla biznesu na osiedlach

Rynek wynajmu lokali użytkowych od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Przede wszystkim dlatego, iż zwykle jest to bardzo bezpieczna inwestycja. Zainteresowaniem na rynku cieszą się różne lokale użytkowe, zarówno te duże jak i mniejsze. Zwłaszcza w ostatnim czasie zauważyć można zwiększone zainteresowanie mniejszym lokalami.

Popularność małych lokali

Dlaczego mniejsze lokale użytkowe cieszą się coraz większą popularnością? Przede wszystkim dlatego, iż są to lokale, które najczęściej znajdują się na osiedlach. Nie trudno zgadnąć co się w takich lokalach znajduje. Oczywiście są to małe sklepy osiedlowe. Mają one bowiem jeden bardzo duży plus. W Polsce obowiązuje ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Nie dotyczy to jednak małych sklepów osiedlowych, w który za ladą w niedzielę stanie ich właściciel. Takie sklepy mogą być w niedzielę otwarte. Dlatego małe lokale użytkowe cieszą się sporą popularnością. Jeśli spojrzy się na lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu to tendencja ta jest bardzo widoczna.

Widzi to rynek

Tendencję taką od dawna zauważają także firmy deweloperskie. Czym się to objawia? Jeśli spojrzy się obecnie na budowane nowe osiedla to trudno jest już znaleźć takie, które nie posiadają budynków, gdzie z który zakłada się już powstanie małych sklepów. Najczęściej deweloperzy projektując budynki mieszkalne z góry zakładają na ich parterach budowę lokali usługowo-użytkowych. Wiedzą bowiem dobrze, że nie będą mieli problemów z ich wynajęciem.

Wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie się jeszcze długo utrzymywała. Jest to zatem bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, który zainteresowani są inwestycją na rynkach nieruchomości.

Comments are closed.