Szafy chłodnicze przeszklone jako sprzęty niezbędne w lokalach gastronomicznych i handlowych

Restauracje, bary, sklepy spożywcze, kantyny i kawiarnie to miejsca, które oferują swoim klientom wyroby mięsne, gotowe dania czy napoje. Wymienione produkty wymagają optymalnej świeżości, co oznacza konieczność przechowywania ich w obniżonej temperaturze. Idealnie nadają się do tego celu szafy chłodnicze wyposażone w przeszklone drzwi.

Funkcjonalność połączona z komfortową eksploatacją

Szafy chłodnicze przeszklone stanowią podstawowe wyposażenie wszelkich obiektów sprzedających lub przetwarzających artykuły o krótkim terminie przydatności do spożycia. Ich kluczową zaletą jest to, że pozwalają zarówno na skuteczne magazynowanie, jak i atrakcyjne eksponowanie zawartości. Większość  modeli posiada elektroniczny system regulacji temperatury, który ułatwia dostosowanie warunków panujących w komorze do indywidualnych potrzeb konkretnego produktu (zakres od 0 do +10 stopni Celsjusza). Na uwagę zasługuje również ponadprzeciętna trwałość konstrukcji, skutkująca długą żywotność. Wynika ona z zastosowania stalowej obudowy oraz hartowanych szyb. Szafy chłodnicze przeszklone charakteryzują się ponadto:

  • estetycznym designem (szereg wariantów kolorystycznych i stylistycznych)
  • niskim zużyciem energii (gwarancja oszczędności pieniędzy)
  • podatnością na czyszczenie (dzięki gładkiej powierzchni i demontowanym półkom)

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Decydując się na zakup omawianego urządzenia, warto przede wszystkim zweryfikować, czy oferuje wystarczającą pojemność i czy jest dostosowane pod względem wymiarów zewnętrznych do danej przestrzeni (np. zaplecza kuchennego, strefy ekspozycyjnej). Istotną rolę odgrywa też obecność nowoczesnego oświetlenia LED, systemu automatycznego odszraniania, cyfrowego wyświetlacza temperatury, regulowanych półek oraz specjalnego pojemnika na skropliny. Na koniec zaleca się jeszcze sprawdzenie, jaki rodzaj chłodzenia został zamontowany wewnątrz konstrukcji. Za najbardziej wydajne uznawane są szafy chłodnicze przeszklone z cyrkulacyjnym układem wentylacji, zapewniającym stabilną temperaturę w całej komorze (nawet przy dużej częstotliwości otwierania).

Comments are closed.